Eskişehir kombi servisi rehberinde yetkili ve özel servislerin telefonları, kombi bakım, satış, yedek parça, temizlik hizmetleri ve yorumlar bulunmaktadır.

Oda termostatı tasarruf sağlar mı?

İyi bir izolasyonu olan ya da sürekli güneş alan evler epey faydalı normal dairelerde de tasarruf etmenizi sağlayan ancak diğer evlere göre daha düşük miktarlı bir tasarruf sağlayan sistemlerdir.

Termostatı evin seçtiğiniz bir odasına yerleştirmeniz ve bu ada için bir sıcaklık kriteri belirlemeniz gerekmektedir. Örnek veriyoruz termostatı 22 dereceye ayarladınız. Bu durumda kombi sizin gidip ayar yapmanıza gerek kalmadan bu odanın sıcaklığı daima 22 derecede olacak şekilde çalışacaktır. Sıcaklık 22 dereceye ulaştığında ise duracak fazladan enerji tüketmeyecektir.

Termostat takılan evlerde örneğin evden ayrılırken termostatın derecesini 20’lerden ziyade 16 derecelere düşürerek siz evde yokken evin ısısının ılık denilebilecek bir halde seyretmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde sabah kapatıp akşam çalıştırdığınızda ısınmak için daha çok enerji sarf eden kombiniz gün boyunca hep ılık olacağı için yakıttan büyük oranlarda tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu termostatlardan kombinin çalışma saatlerini de ayarlayabildiğiniz için gereksiz çalışmasına engel olmuş olursunuz.

Kablolu ve frekanslı olmak üzere iki tür termostat bulunmaktadır. Kablolu belli bir yere takılabilirken frekanslı termostat sizin seçtiğiniz her odada bulunabilir.

1.926 Kez Görüntülendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis
Bul!