Eskişehir kombi servisi rehberinde yetkili ve özel servislerin telefonları, kombi bakım, satış, yedek parça, temizlik hizmetleri ve yorumlar bulunmaktadır.

Genleşme Tankı Nedir?

Genleşme tankı,  ısıtma sistemlerinde bulunan, imbisat deposu da denilen parçadır ve kombide bulunan sıcak suyu dengeler. Genleşme tankı uzun zamanlı kullanımlar sonunda içindeki hava boşalabilir. 

Genleşme tankında hava kalmadığında, kombi sürekli su eksiltmeye başlar.  Eksilen suyu telafi etmek için doldurma musluğundan bastığınız her su dolaşıma gittiği gibi tanka da sızacaktır. Bu süreç su eksilmesi su basma şeklinde devam edecek genleşme tankı su ile dolduğunda da yüksek basınç hatasına dönüşecektir.

Kombi yüksek basınç hatası verdiğinde emniyet vanasından fazla olan suyu atar.  Yani kombide genleşme tankı ile ilgili bir sorun olduğunuz anlatabilecek durumlar;

Kombide sık aralıklarla su eksilmesi

Yüksek basınç uyarısı verip su akıtması gibi durumlardır.  Kombi genleşme tankı değişimi, fiyatı, tamiri hakkında ayrıntılı bilgi için Eskişehir kombi tamiri yapan ile iletişime geçebilirsiniz.

1.117 Kez Görüntülendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis
Bul!