Eskişehir kombi servisi rehberinde yetkili ve özel servislerin telefonları, kombi bakım, satış, yedek parça, temizlik hizmetleri ve yorumlar bulunmaktadır.

Su doldurma musluğu nedir?

Su doldurma musluğu; kombide dolaşımdaki su azaldığında cihaza su basmanızı sağlayan vanadır. Kombinin markası veya modeli ne olursa olsun cihazdaki su seviyesi 1 barın altına düştüğünde cihaz kendisini kilitleyerek korumaya alır ve çalışmaz. Bu durumda genellikle kombinin altında bulunan su doldurma vanasını bulup 1,5 bar seviyesine ulaşana kadar su basmanız gerekir.

 Bazı kombilerde su doldurma vanası iki aşamalıdır. Önce vanayı aşağı doğru çekip sonrasında çevirerek su basmanız gerekir. Baymak kombi hariç tüm marka ve model kombilerde su doldurma vanası vardır. Baymak kombilerde su doldurma vanasının olmamasının sebebi, su eksildiğinde cihazın otomatik bir şekilde doldurma işlemini yapmasıdır.

Su doldurma vanası her kullanımdan sonra sıkı sıkıya kapatılmalıdır. Tam kapatılmazsa su takviyesine devam edecek ve basınç yükselmesine sebep olacaktır.

Su doldurma vanası ile ilgili arıza olduğunu anlayacağınız durumlar genellikle kullanıcı hatalıdır.

Su seviyesi sürekli olarak yükseliyorsa ya vanayı tam kapatamamışsınızdır ya da vana yalama olduğu için su sızdırmaktadır. Bu durumlarda kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Eca kombi su basma; kombinin sağ alt tarafında bulunan beyaz büyük vanadan sağlanmaktadır. Vanayı saat yönünün aksi yöne doğru çevirdiğinizde su akışı başlayacak, tam tersini yaptığınızda kapanacaktır.

Ariston kombi su basma; kombinin sağ alt tarafında bulunan mavi vanadan sağlanır. Arıston kombi su doldurma işlemi için öncelikle bu mavi vanayı dışa doğru çekmek gerekir. Su basma işlemi bitince vanayı kapatıp bastırarak yerine itmeniz yeterli olacaktır.

Baymak Kombi su basma; baymak kombilerde su basma vanası bulunmamaktadır.  Kombinin sol alt tarafında bulunan iki kolu birbirinden ayırırsanız peteklere su basılmış olur. iki kolu tekrar birleştirdiğinizde suyu kapatmış olursunuz.

Demirdöküm kombi su basma, kombinin sağ altında bulunan siyah vanayı saat yönünün tersine çevirmeniz yeterli olacaktır.

Bosch kombi su basma, kombinin sol altında ancak boruların arkasındadır.  El yordamıyla bulmanız daha kolay olacaktır.

1.051 Kez Görüntülendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis
Bul!